Συμβουλευτική Υποστήριξη Ε.Δ.Υ. στο σχολείο

sxoleio-300x124     Σας ενημερώνουμε ότι από αυτή την εβδομάδα λειτουργεί σε πλήρη ανάπτυξη η Ε.Δ.Υ., Επιτροπή Διεπιστημονικής Υποστήριξης με την τοποθέτηση Ψυχολόγου και Κοινωνικής Λειτουργού. Τα μέλη που την απαρτίζουν είναι η ψυχολόγος Ζουγρή Μαρία, η κοινωνική λειτουργός Μπακιρτσή Γεωργία και η εκπαιδευτικός του Τμήματος Ένταξης, Πετροπούλου Όλγα.

Ο στόχος της Ε.Δ.Υ είναι η συμβουλευτική, κοινωνικοσυναισθηματική και μαθησιακή υποστήριξη του συνόλου της εκπαιδευτικής κοινότητας: των εκπαιδευτικών, των μαθητών και των οικογενειών τους.

Τα μέλη της Ε.Δ.Υ. ορίζουν τις συναντήσεις κάθε Τρίτη και Τετάρτη με τους γονείς που ενδιαφέρονται να πραγματοποιήσουν συμβουλευτική συνάντηση μαζί τους.