Απινιδωτής στο σχολείο

karpa2

Την Κυριακή 10 Μαρτίου ολοκληρώθηκε στον χώρο του σχολείου ενημέρωση πάνω σε θέματα καρδιοαναπνευστικής αναζωογόνησης, γνωστής ως ΚΑΡΠΑ. Η οργάνωση της επιμόρφωσης έγινε με ευθύνη του Συλλόγου Γονέων και εισηγητές μέλη του Συλλόγου Ανανηπτών της Κοινότητας Τριλόφου.

Σήμερα 11 Μαρτίου τοποθετήθηκε σε εσωτερικό χώρο του σχολείου, ο απινιδωτής που αποτελεί χορηγία του Συλλόγου Ανανηπτών . Η ύπαρξη του απινιδωτή αυτού, όπως και άλλων που έχουν τοποθετηθεί σε σημεία της Κοινότητας, είναι αποτέλεσμα της ιδιαίτερα ευαισθητοποιημένης στάσης συνανθρώπων μας και του αγώνα τους να υπάρχει έγκαιρη παρέμβαση, σωτήρια για τη ζωή άλλων ανθρώπων. Ευχαριστούμε θερμά, για όλη αυτή την προσπάθειά τους, τα μέλη του Συλλόγου Ανανηπτών της Κοινότητας Τριλόφου.